Najlepszy na świecie

  • Główny
  • Technika
  • Finanse
  • Oceny
  • Samochody
  • Film
  • Ludzie
  • Główny
    • Technika
    • Finanse
    • Oceny
    • Samochody
    • Film
    • Ludzie

Główny Medycyna

15 najlepszych lekarstw na grypę i przeziębienie dla dorosłych i dzieci

Share
Pin
Tweet
Send
Share
Send

Nadszedł sezon przeziębień, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby uzupełnić swoją apteczkę skutecznymi lekami na grypę i przeziębienie dla dorosłych i dzieci.

Aby ułatwić Ci zrozumienie różnorodności takich leków, opracowaliśmy listę najlepszych leków objawowych w ostrych infekcjach wirusowych dróg oddechowych.

Ważne: każdy z leków na tej liście ma przeciwwskazania i skutki uboczne. Przed przyjęciem należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Najlepsze leki przeciwgorączkowe dla dorosłych

3. Ibuklin

  • Średnia cena wynosi 124 ruble
  • Forma uwalniania - tabletki powlekane.

Niedrogi i skuteczny lek na przeziębienia i grypę. Substancje czynne w tym narzędziu to potężna para - ibuprofen i paracetamol. Substancje te nie tylko zmniejszają ciepło, ale także działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Ibuklin szybko radzi sobie z najczęstszymi objawami występującymi w przypadku grypy lub kataru:

  • temperatura,
  • dreszcze
  • bół głowy,
  • ból mięśni i stawów.

Tego leku nie można przyjmować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

2. Nurofen

  • Średnia cena wynosi 93 ruble
  • Forma uwalniania - tabletki powlekane.

Ten niedrogi środek przeciwgorączkowy cieszy się dobrą opinią lekarzy i pacjentów ze względu na swoją skuteczność i przystępną cenę.

Głównym aktywnym składnikiem Nurofen jest ibuprofen - niesteroidowa substancja przeciwzapalna. Radzi sobie zarówno ze wzrostem temperatury, jak i bólem, takim jak ból głowy z przeziębieniem, a ponadto ma działanie przeciwzapalne.

1. Grypa

  • Średnia cena wynosi 140 rubli
  • Forma uwalniania - proszek do sporządzania roztworu do podawania doustnego.

W jednym z najlepszych proszków na przeziębienie i grypę ponownie spotykamy starego przyjaciela wszystkich cierpiących na ból i upał - paracetamol. Ale nie jeden, ale z asystentem - kwas askorbinowy, znany również jako witamina C.

Wpływając na centrum termoregulacji w podwzgórzu, paracetamol pomaga obniżyć temperaturę i działa przeciwbólowo. A witamina C jest często zalecana na przeziębienia, ponieważ zwiększa odporność organizmu na infekcje. Ponadto zwiększa działanie paracetamolu i poprawia jego tolerancję.

Istnieją również kapsułki Grippostad C, w których oprócz paracetamolu i kwasu askorbinowego występuje także kofeina. Działa tonizująco na naczynia mózgowe, rozszerza oskrzela i stymuluje pracę serca.

Najlepsze połączone leki na grypę i przeziębienie dla dorosłych

3. Cold Flu Plus

  • Średnia cena to 174 ruble
  • Forma uwalniania - kapsułki o przedłużonym działaniu, zawiesina do podawania doustnego.

Ból głowy, łzawienie, „okaleczanie” i ogólne osłabienie - to objawy, z którymi ten niedrogi, ale skuteczny lek na grypę i przeziębienie może z powodzeniem sobie poradzić.

Składa się z trzech głównych składników - maleinianu chlorfenaminy, paracetamolu i chlorowodorku fenylefryny. Pierwszy odpowiada za usunięcie objawów alergicznych (zaczerwienienie oczu, swędzenie nosa i oczu), drugi zmniejsza gorączkę, łagodzi ból mięśni i stawów i bólów głowy, a trzeci zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i górnych dróg oddechowych.

W rezultacie przez chwilę poczujesz się lepiej. Działanie leku trwa inaczej dla wszystkich, od 3 do 10 godzin. Istnieje jednak częsty efekt uboczny - uwaga jest rozproszona, więc lepiej nie prowadzić samochodu po zażyciu Coldact Plus.

2. Teraflu

  • Średnia cena wynosi 318 rubli
  • Forma uwalniania - proszek do sporządzania roztworu do podawania doustnego.

Ten lek nie wyleczy przeziębienia lub grypy. Ale szybko przyniesie pożądaną ulgę od najbardziej irytujących objawów tych stanów.

W pierwszej kolejności w Teraflu znajdują się substancje takie jak paracetamol (przeciwgorączkowy, przeciwbólowy), feniramina, która ma działanie przeciwalergiczne, łagodzi łzawienie i swędzenie oczu i nosa oraz fenylefryna, która zmniejsza obrzęk nosogardzieli i pozwala swobodnie oddychać.

1. Fairx

  • Średnia cena wynosi 311 rubli
  • Forma uwalniania - proszek do sporządzania roztworu do podawania doustnego.

Być może najlepszy proszek na objawy grypy i przeziębienia oferuje nieco inną kombinację składników aktywnych niż Teraflu. Przede wszystkim oczywiście paracetamol, który występuje w większości tych leków. Na drugim miejscu jest fniramina, ale kwas askorbinowy (witamina C) zamyka ten potrójny.

Ich połączenie pomaga szybko usunąć temperaturę i poprawić ogólne samopoczucie. A kwas askorbinowy podczas choroby jest szybciej spożywany przez organizm, więc jego dodatkowa część nie zaszkodzi.

Działanie Fervex trwa od 4 godzin lub dłużej, a jego działanie jest odczuwalne po 15-20 minutach od podania.

Najlepsze środki na kaszel dla dorosłych

3. Mukaltin

  • Średnia cena wynosi 15 rubli
  • Forma uwalniania - tabletki 50 mg.

Ten niedrogi środek wykrztuśny jest odpowiedni dla osób cierpiących na kaszel z trudną do oddzielenia plwociną, a płuca wydają się być „zatkane” śluzem.

Głównym aktywnym składnikiem Mukaltin jest ekstrakt z rośliny o nazwie Althaea officinalis. Zwiększa wydzielanie gruczołów oskrzelowych, stymulując jednocześnie pracę nabłonka rzęskowego i perystaltykę oskrzeli oddechowych.

Kwaśny smak leku wynika z obecności kwasu winowego w jego składzie.

Tabletki te można wchłaniać, żuć, a nawet rozpuszczać w ciepłej wodzie - dla kogo jest to wygodniejsze.

Mukaltin nie może być przypisany lekom o dużej prędkości, jego działanie wykrztuśne nie występuje natychmiast, ale po dniu. Ale z jego pomocą kaszel staje się mokry (produktywny, jak to nazywają lekarze) i przechodzi szybciej.

2. Linkas

  • Średnia cena wynosi 180 rubli
  • Formularz zwolnienia - syrop.

Przyjemny, choć mdły smak, szybkie działanie, kompozycja z dużą ilością ekstraktów roślinnych (lukrecja, hyzop, fiołki, ptasie mleczko, galanga itp.) - to użytkownicy lubią ten syrop.

Szybko pomaga zmienić suchy kaszel w mokry i jest odpowiedni nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci w wieku od 6 miesięcy, co wskazuje na bezpieczeństwo i delikatne działanie tego narzędzia.

Oprócz syropu Linkas jest również dostępny w postaci pastylek do ssania o różnych smakach i nazywa się Linkas Lohr.

1. ACC

  • Średnia cena to 250 rubli
  • Forma uwalniania - tabletki musujące 200 mg.

Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na upłynnienie lepkiej plwociny w płucach, gdy minął suchy kaszel lub nadal męczy, a mokry kaszel nie może się rozpocząć.

Substancją czynną ACC jest acetylocysteina, która zmniejsza lepkość plwociny, a także stymuluje ochronę komórek przed działaniem utleniania wolnych rodników, które występuje podczas silnej reakcji zapalnej.

ACC ma przyjemny słodkawy smak, a poprawa następuje zwykle jeden dzień po rozpoczęciu podawania. A 2-3 dni po rozpoczęciu kaszlu całkowicie znika.

Ci, którzy nie lubią tabletek musujących, mogą kupić ACC w postaci syropu lub granulek do przygotowania roztworu o smaku pomarańczowym.

Najlepsze leki na przeziębienie dla dorosłych

3. Krople do nosa ksylenu 0,1%

  • Średnia cena wynosi 35 rubli
  • Forma uwalniania - krople do nosa.

Substancja czynna w tych skutecznych kroplach na przekrwienie błony śluzowej nosa jest taka sama jak w wielu droższych lekach. Mianowicie - chlorowodorek ksylometazoliny.

Jego działanie ma na celu zwężenie naczyń nosa, co powoduje przekrwienie (nadmierne wypełnienie naczyń krwionośnych krwią) i obrzęk błony śluzowej. I przez chwilę (do 6 godzin) oddychanie przez nos poprawia się.

Jednak, podobnie jak inne leki zwężające naczynia krwionośne, ksylenu nie można stosować przez długi czas (nie dłużej niż 5 dni).

2. Afrin, aerozol do nosa 0,05%

  • Średnia cena wynosi 115 rubli
  • Forma uwalniania - krople do nosa.

Inny zwężacz naczyń spada z kataru, jednak nie zawierają one ksylometazoliny, ale oksymetazolinę. Zmniejsza obrzęk błon śluzowych nosa, zatok przynosowych i trąbki Eustachiusza oraz poprawia oddychanie przez nos.

Krople Afrin mają wygodny dozownik, nie ma nieprzyjemnych wrażeń podczas użytkowania, a działanie trwa do 12 godzin.

1. Krople do nosa Pinosol, 10 ml

  • Średnia cena wynosi 206 rubli
  • Forma uwalniania - krople do nosa.

Prawdziwe odkrycie dla tych, którzy szukają lekarstwa na przeziębienie z naturalnymi składnikami. Pinosol zawiera olejki z mięty pieprzowej, sosny i eukaliptusa, a także tymol i guayazulen.

Ta kombinacja ma nie tylko działanie przeciwzapalne, ale także przeciwdrobnoustrojowe, zmniejsza wytwarzanie śluzu i zwiększa kanały nosowe.

Pinosol ma minimum przeciwwskazań, w tym w wieku poniżej 2 lat, alergiczny nieżyt nosa i indywidualną wrażliwość na którąkolwiek z substancji w składzie leku.

Krople mają przyjemny miętowy zapach, oleistą konsystencję i charakteryzują się długim działaniem (do 6 godzin). Można ich używać bez przerwy przez okres do 7 dni.

Najlepsze lekarstwa na przeziębienie i grypę dla dzieci

3. Nurofen dla dzieci

  • Średnia cena to 130 rubli
  • Forma zwolnienia - zawiesina do podawania doustnego.
  • Dopuszczalny wiek wynosi od 3 miesięcy do 12 lat.

Głównym składnikiem aktywnym tego skutecznego dziecięcego środka przeciwgorączkowego jest ibuprofen w dawce 100 mg. Szybko łagodzi gorączkę i ból podczas przeziębień, a nawet w reakcjach po szczepieniu, którym towarzyszy gorączka.

Produkt ma przyjemny smak, więc nawet kapryśne dziecko, które nie toleruje „gorzkich” leków, wypije Nurofen bez żadnych skarg. Zaczyna działać po 15-20 minutach, a maksymalne stężenie w osoczu krwi osiąga godzinę później po podaniu.

2. Syrop na kaszel Gedelix

  • Średnia cena wynosi 377 rubli
  • Formularz zwolnienia - syrop.
  • Dopuszczalny wiek - od 1 miesiąca.

Jest to jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych leków na kaszel dla dzieci. Zawiera ekstrakt z liści bluszczu, który ma potrójny efekt:

  • wykrztuśny;
  • mukolityczny;
  • przeciwskurczowe.

W składzie tego syropu nie ma alkoholu i cukru, jednak pomimo tego ma lekko słodki smak i wyraźny ziołowy zapach.

Niektóre dzieci nie lubią Gedelix, ponieważ po przełknięciu pojawia się gorzki posmak. Z wyjątkiem tego punktu (a nawet wysokiej ceny), narzędzie nie ma wad.

1. Vibrocil

  • Średnia cena to 300 rubli
  • Forma uwalniania - krople do nosa.
  • Dopuszczalny wiek - od 1 roku.

Wybierając krople dla dziecka z katarem, wielu rodziców preferuje Vibrocil jako sprawdzone, skuteczne i łatwe w użyciu narzędzie.

Działa zwężająco na błonę śluzową nosa i działa przeciwalergicznie.

Krople mają lekki lawendowy aromat i nie podrażniają wrażliwego nosa niemowląt.

Działanie Vibrocilu zachodzi bardzo szybko, po 10 minutach oddychanie przez nos staje się łatwiejsze.

Dodatkowym plusem tych kropel jest pipeta wbudowana w nasadkę.

Share
Pin
Tweet
Send
Share
Send

Obejrzyj wideo: GRYPA- Czy jest się czego bać? (Może 2025).

Powiązane Artykuły

10 najmniejszych ludzi na świecie
Ludzie

10 najmniejszych ludzi na świecie

2020
10 zwierząt zdolnych do narodzin z dziewicy
Natura

10 zwierząt zdolnych do narodzin z dziewicy

2020
Najlepsze prezenty na 23 lutego w Moskwie
Ludzie

Najlepsze prezenty na 23 lutego w Moskwie

2020

Zostaw Swój Komentarz

Zalecane

Najlepsze lekarstwa na kleszcze i komary, najskuteczniejsze repelenty

Najlepsze lekarstwa na kleszcze i komary, najskuteczniejsze repelenty

2020
10 najlepszych westernów wszechczasów według rankingu

10 najlepszych westernów wszechczasów według rankingu

2020
Najpiękniejsi kapłani na świecie, zdjęcia pośladków gwiazd

Najpiękniejsi kapłani na świecie, zdjęcia pośladków gwiazd

2020
Recenzja iPhone'a 6 - funkcje, różnice (+ wideo)

Recenzja iPhone'a 6 - funkcje, różnice (+ wideo)

2020

Popularne Kategorie

  • Artykuły
  • Najbardziej na świecie
  • Koronawirus
  • Miasta i kraje
  • Recenzje technologii i testy
  • Jedzenie i picie
  • Ulubiony
  • Książki
  • Informacje i aktualności
  • Turystyka

Ostatni

Najdroższe monety współczesnej Rosji (ceny, zdjęcia)

10 najbardziej wpływowych małżeństw w historii świata

Najpiękniejsze torty weselne

10 najlepszych książek do przeczytania na wakacjach

10 najśmieszniejszych zwierząt na świecie: zdjęcia

Top 7 zasad tworzenia skutecznej reklamy

Rzeczywisty

Najbardziej niezwykłe sposoby inwestowania pieniędzy
Oceny

Najbardziej niezwykłe sposoby inwestowania pieniędzy

2020

Gdzie inwestować darmowe fundusze, aby oszczędzać i zwiększać oszczędności? Większość mieszkańców w odpowiedzi na to pytanie wezwie depozyt bankowy, papiery wartościowe, a nawet metale szlachetne. Istnieją jednak oryginały, które zarabiają na rzadkich i, szczerze mówiąc, nietypowych sposobach inwestowania....

Jokowi supporters try to prevent anti-Jokowi activist from entering Batam

Najlepsze plecaki szkolne dla pierwszoklasistów i nastolatków

2020
Jokowi supporters try to prevent anti-Jokowi activist from entering Batam

Ocena rosyjskich miast według standardów życia 2019

2020
Jokowi supporters try to prevent anti-Jokowi activist from entering Batam

Najpiękniejsze motyle na świecie

2020
Jokowi supporters try to prevent anti-Jokowi activist from entering Batam

5 najlepszych miejsc do inwestowania

2020

Najlepszy na świecie

Najlepszy na świecie.

Ostatni

  • Globalna globalna ocena zagrożenia 2019, Bloomberg
  • Najbogatsi i najbiedniejsi gubernatorzy Rosji 2019
  • Ocena banków rosyjskich według wielkości sieci oddziałów

Popularne Kategorie

  • Finanse
  • Oceny
  • Oceny

© 2025 https://efuc.org

  • Książki
  • Natura
  • Turystyka
  • Jedzenie i picie
  • Koronawirus
  • Ulubiony
  • Informacje i aktualności
  • Sport
  • Recenzje technologii i testy
  • Medycyna

© 2025 https://efuc.org